Autor Wątek: Tapicer do siedziska  (Przeczytany 3319 razy)

Offline salwaman

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • VFR 800
Tapicer do siedziska
« dnia: 28 Luty 2012, 09:23:01 am »
Potrzebny tapicer, który obszywał już wcześniej siedziska motocyklowe. Macie kogoś takiego? może ktoś się sam tym zajmuje>? Kielce, okolice.  ;D
Czas zrobić dobrze swojemu tyłkowi  8)

Offline pat

• Klikacz
  • Africa Twin, XR 400
Odp: Tapicer do siedziska
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2012, 12:52:39 pm »
Ja w zeszłym sezonie dałem siedzenie do tapicera na rogu Szczecińskiej i Zagórskiej. Facet dołożył gąbkę i obszył na nowo nowym materiałem. Moim zdaniem zrobił OK (przejechałem ok 4.500km na tym siedzeniu) Zapłaciłem (dokładnie nie pamiętam) ale chyba 120-140zł za siedzenie dla kierowcy i pasażera.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Offline ŁukaszZX10R

• Polny Popierdzielacz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2012, 19:07:48 pm »
Ja 2 tygodnie temu dałem siedzenie wg mojego projektu do obicia do tapicera na Mahometańskiej,trzeba przyznać że porządnie to wyszło. Cena 150 zł.
FJ1100->GSXR750->GSXR1100->TL1000R->CBR1000RR->ZX12R->SV1000S->ZZR1100->ZX10R

Offline salwaman

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • VFR 800
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2012, 21:53:43 pm »
150 zł a radość pupy bezcenne.
Tylko zeby siedzenie wytrzymalo troche... w zeszylym sezonie przejechalem lekkko ponad 16 000 km.
tylek to odczuł. ale niechacialbym wymieniac kanapy co sezon.
dlugo obszywali Ci tą kanape?

Offline Jaszczur

• Klikacz
  • Honda Shadow VT750 > Honda VTX 1800 > BMW R1100RT
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Luty 2012, 08:38:33 am »
Dziś wysłałem kanapę do mariomoto. Przeróbki to: wyprofilowanie, wkładki żelowe, poszerzenie siedziska i oparcia pasażera.
Ma być na sobotę :)
wziąłbyś dupsko posadził na kilka godzin na tą nową kanapę i powiedział czy warto było,,:)
a tak poważnie ,,ile ta przeróbka kosztowała? te wkładki żelowe naprawdę działają?
czeka mnie nie długo dłuższa wyprawa może zainwestuje i ja,,?
1. Stabilniej się siedzi na nierównościach kierowca i pasażer - wkładki żelowe amortyzują.
2. Dupsko trochę boli ale nie odczuwam już bólu krzyża i pasażer też.
3. Na siedziskach są wstawki z różnej skóry śliskiej i takiej, która dobrze trzyma nie ślizga się.
4. Plecaczek chce częściej jechać gdzieś dalej.

Po kilku trasach powyżej 200km stwierdzam że warto było.

Kanapy wysłałem w poniedziałek na sobotę były u mnie. Sama przesyłka była dość droga w sumie ponad 100zł.
Co do ceny zależy od modelu motocykla od cennika na stronie dostałem duży upust.
BMW Klub Polska Motocykle - Karta członkowska nr 250
Motocyklowa Mapa Kielc - Stworzona przez motocyklistę dla motocyklistów
tel. 510 808 000

Offline salwaman

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • VFR 800
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Luty 2012, 08:49:01 am »
Jaszczur, znalazlem i tych z mariomoto. ale 400zl to duzo za duzo jak na moj budżet.  :(

Offline Fafik

• Swojak
  • XJR 1300 RP10
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Luty 2012, 11:57:03 am »
ja też osobiście polecam mariomoto. Najtaniej może nie mają ale wykonanie pierwsza klasa ( nie uważam że gdzie indziej tak samo albo lepiej nie zrobią, tylko że tam miałem pewność że zrobią to dobrze, innych nie szukałem)
moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

Offline Jaszczur

• Klikacz
  • Honda Shadow VT750 > Honda VTX 1800 > BMW R1100RT
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Luty 2012, 16:38:38 pm »
Z mojego doświadczenie:
Ja przez założeniem siedzisk dodatkowo jest zakonserwowałem tzw. blokerem.
Jest to środek w sprayu do skór nubukowych chroniący przez przemakaniem, wodą.
Ja kupuję go w CCC za 15zł. Nie martw się, że podczas psikania robią się białe ślady jak wyschnie lekko ściereczka się przeciera i znikają.  Szwy na siedziskach dosłownie zalewam tym środkiem ogólnie go nie żałuję.
Konserwuje przeważnie dwa razy do roku przed sezonem i w połowie sezonu.
Środek świetnie nadaje się też do konserwacji odzieży skórzanej.
Nie należy go używać na skórę, która niedawno było woskowana dlatego ze nie zda egzaminu trzeba odczekać aż wosk się wytrze, wykruszy.

Masz ograniczony kasę na wymianę podjedz tam gdzie pat wymieniał w Kielcach. Jak wyżej możesz przeczytać pat jest zadowolony z usługi - czyli sprawdzony tapicer. Druga sprawa bierz rachunek wtedy masz podstawę do gwarancji i nie musisz wysyłać siedzisk na gwarancji tylko jedziesz do gościa.

BMW Klub Polska Motocykle - Karta członkowska nr 250
Motocyklowa Mapa Kielc - Stworzona przez motocyklistę dla motocyklistów
tel. 510 808 000

Offline salwaman

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • VFR 800
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Luty 2012, 16:53:29 pm »
Jaszczur, nic dodać, nic ująć.
Efektem pochwale się przy najbliszym spotkaniu KFM!

Offline olo

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • bzyk
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec 2012, 21:14:55 pm »
ŁukaszSV1000,Pat - jest możliwość jakiegoś foto np.na PW?.kupiłem kanapę i miałem ją wysłać do Werson-a pod wawą,ale koszty tam sa nie małe,a jesli u nas zrobią robotę przyzwoicie to może też skorzystam-trzeba wspierać lokalną inicjatywę ;).dzięki - olo

Offline Gajowy

• Wąchacz spalin
  • **
  • Kawasaki ZZR 600
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marzec 2012, 09:22:53 am »
To i ja trochę sie wtrącę. Ostatnio Senior oddał swoją kanape od KLE własnie na zagórską, wcześniej ściągnąłem fotki takiego siedzenia juz po przerobieniu, pokazał im o co mu mniej wiecej chodzi i powiem szczerze jestesmy pod wrażeniem wykonania za cene 180 zł.Kanapa wyszła praktycznie identyczna jak ta z pokazanego im zdjęcia. Polecam
tel.606-703-763

Offline pat

• Klikacz
  • Africa Twin, XR 400
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec 2012, 21:40:45 pm »
Tutaj masz zdjęcia kanapy - robione telefonem więc jakość taka sobie ale myślę że widać OK

https://picasaweb.google.com/115273211708388006950/DropBox?authkey=Gv1sRgCKSHkL2J6uq6rQE#5720967945058959522

Offline pat

• Klikacz
  • Africa Twin, XR 400
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marzec 2012, 21:48:29 pm »
Tak jeszcze apropos mariomoto - ja też tam chciałem wysłać kanapę (mieli wszyć podkładkę żelową) ale przez półtora miesiąca nie mieli żelu (dzwoniłem, pisałem a oni odwlekali) w końcu przyszedł sezon i zrezygnowałem, ale jak z nimi rozmawiałem na ten temat to mi powiedzieli żebym się nie martwił bo ja jestem w dobrej sytuacji gdyż jeszcze nie wysłałem im kanapy a są ludzie którzy wysłali, oni rozbebeszyli i nie mogę teraz zszyć ;) tak że sugeruję ostrożność jeżeli jednak się na nich zdecydujesz, ale poza tym to jednak dużo pozytywów o nich słyszałem.

Offline olo

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • bzyk
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marzec 2012, 23:48:26 pm »
Pat dzięki za fotki.nieżle to wygląda.u mnie będzie trochę trudniej bo mam kanapę a nie dwa oddzielne siedziska.dałem w piątek do zrobienia tapicerowi na leszczyńskiej.efekty przedstawię.

Offline olo

• Polny Popierdzielacz
  • *
  • bzyk
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marzec 2012, 18:38:52 pm »
https://picasaweb.google.com/111561532044753214620/HornetSiedzenie?authkey=Gv1sRgCOn-h_yo162FTQ#

no i tak to wyszło.miększa jest - 2cm gąbki dołożone,materiał niezły a jak się to będzie nosiło to powiem po jeżdzie :D